Найважливіший інструмент для адмінів в Telegram

Telemetr постійно розвивається і обростає новими функціями. Але основне його завдання – це аналітика каналів. Які є цікаві канали в Telegram? Які канали читають найбільше? Які потужно ростуть? Як справи у ваших конкурентів? Хто ллє собі ботів? На всі ці питання відповість наш рідний і близький Telemetr.

Отже, ви відкрили вікно сервісу. На що дивитися в першу чергу? На головній сторінці відразу дивимося списки каналів, які на даний момент лідери за приростом, результатам пошуку і кількості підписників. Таким чином, ви відразу побачите «елітку», а також отримаєте інформацію.

Якщо вас цікавить якийсь конкретний канал, необхідно ввести посилання на нього в рядку пошуку. Навіть, якщо ви знаєте тільки назву, введіть ключове слово і сервіс покаже вам можливі варіанти.

Якщо ви не знаєте, що шукаєте, натискайте першу вкладку і вибирайте Пошук по каналах Ру. Telemetr відобразить вікно, в якому ви можете задати будь-які параметри: тематика, кількість підписників, переглядів, згадок і ціну за рекламу. Кажуть, що можна знайти канал, який веде ваш домашній улюбленець, але це не точно.

Загалом, введіть те, що вас цікавить, і побачите список каналів по заданих параметрах. Натиснувши на назву, ви відразу можете потрапити в сам канал. Але краще натиснути на червону кнопочку Аналіз.

Тоді вам відкриється новий світ і вкладка, де буде найповніша інформація про даний канал. З кількістю підписників все зрозуміло. Приріст за день і за тиждень відразу дасть інформацію, займається адмін рекламою каналу чи ні. Гляньте на кількість переглядів на пост. Відношення кількості переглядів до кількості підписників у відсотках називається ER. Хорошим вважається показник від 30% і вище. Грубо кажучи, це показник кількості підписників, які постійно читають канал. Подивіться на кількість згадок каналу. В основному це реклама, яку адмін купував в інших каналах (відразу зрозуміємо, яка аудиторія підписана). Якщо читачів багато, а згадок немає – погана ознака. Канал може бути накручений. Тут же можна відразу подивитися рекламні пости, згадки каналу, і навіть згадки в соц мережах. Коротше все від А до Я.

Найбільше вікно — статистика підписників по годинах. Можна дуже довго мотати. Рекомендую проскролити хоча б пару місяців для виявлення різких приростів або відтоку аудиторії, що говорить про можливих ботів.

Далі йдуть вкладки: Ефективність розміщення, Графіки динаміки. Аналітика аудиторії, Перегляди постів.

«Ефективність розміщення» це про рекламу. Якщо ви роздумуєте купити рекламний пост в каналі, подивіться, скільки підписників отримали ті, хто вже розміщувався. Це найпотужніший інструмент, показує скільки провисів пост і коли. Нижче наведені таблички зі статистикою по годинах. Але ми на @zzapusk нікого не рекламували, тому статистика трошки крива.

Наступна вкладка дуже важлива. «Графіки динаміки» наочно покажуть, як ріс канал, зміна кількості переглядів, а також, скільки постів, в тому числі рекламних, виходило в каналі за всю його історію. Скажімо одну важливу річ. Різких стрибків і провалів на графіку бути не повинно. Якщо вони є, це ознака того, що канал накручували штучно. Вони звичайно можливі, якщо адмін різко влив в рекламу великий обсяг коштів, але це повинно бути помітно на головній сторінці статистики.

На вкладці «Аналітика аудиторії» можна побачити звіти за якістю аудиторії каналу. У них буде видно, як давно користувачі перебували в мережі. Але такі звіти адміни роблять самостійно і не всі цим займаються. Якщо звіт є — хороший знак. Це означає, що адміну нема чого приховувати.

На вкладці «Перегляди постів» буде показано кількість переглядів на кожен пост. Тут потрібно звернути увагу на динаміку. Якщо вона також йде не рівномірно, варто перевірити все детально. У нас плавно перегляди по днях знижуються, це правильна статистика. Але якщо всі перегляди поста відображаються в перші два дні, а потім ніхто не читає, значить адмін накручує показники переглядів.

Це основне, з чим ви можете починати працювати вже зараз. Крім описаного, в Telemetr є ще багато цікавого, але це вже скоріше для більш досвідчених адміністраторів. До речі в нашому чаті, є творець Телеметра, він відповідає на запитання підписників і дає грамотні підказки. Так що рекомендуємо вступити – https://t.me/zzapusk_chat.

А з Вами був Запуск, з оглядом Telemetr’a. Дякую всім, до швидкої зустрічі!