Інтерв’ю з власником 18-ти бізнес-каналів

Коля, привіт! За традицією, розкажи пару слів про себе.

Привіт) 17 років, все своє життя перебуваю в Оренбурзі, працюю в Телеграмі весь свій час.

Чи навчаєшся зараз?

У минулому році закінчив 9-й клас, після цього нікуди не вступав і не планую.

З чим пов’язана така позиція? Адже у нас прийнято йти до вузів, коледжів, технікумів …

Я вважаю, що сьогодні якщо вчитися, то тільки на ті професії, де це обов’язково (мед/юридична спеціальність) в будь-якому іншому випадку це витрачання часу, тому що основний досвід я отримав саме на практиці, ніяка освіта тут би не допомогла. І добре, якщо ви плануєте вступати в європейський вуз, або західний коледж, це вам швидше допоможе, але вузи в СНД — це абсолютно марне витрачання часу. Мені здається, що вища освіта в СНД просто продовжує дитинство 🙂

Окей, тоді, де можна отримати грамотну освіту в СНД?

Де? Звичайно це телеграм, YouTube і книги. Я думаю, що цього вистачить. Мені взагалі здається, що якщо ти чогось дуже хочеш, то які б умови у тебе не були, ти це все одно отримаєш, і проблеми на кшталт відсутності нормального вищої освіти тебе ніяк не зупинять.

Зрозумів, повертаємося до тебе. Які канали на даний момент твої?

@sdelay_eto
@distantjob
@readknigi
@master_reklama
@idei_biznes
@ujournal
@arhivb
@mister_sliv
@birzhaznaniy
@sovetknig
@sharksclub
@bellysharks
@safistka
@ychemistry
@liveknigi
@v_golove
@birzhaznaniy_arhiv
@infohacker

Список зовсім не маленький, сумарно скільки аудиторії?

Сумарно аудиторії 390К (дивлюся по тгстату)

Насправді це досить небагато, Петро (Адмін @WowSale @wow_free @proksitut @BESPIATNO) з 4 каналами, обганяє мене дуже пристойно. Тому я далеко не перший і думаю що навіть не в першій п’ятірці за сумарною аудиторією.

Слухай, а чому така кількість каналів, а не 2-3 великих, наприклад?

Це часте питання (напевно найчастіше, коли бачать кількість каналів), мені вигідніше вести пачку каналів і мені зручніше коли для рекламодавця є вибір. Припустимо йому потрібна реклама до 1К/2К/3К у мене це є, таким чином база рекламодавців збільшується.

І + найчастіше я і не думаю купувати якийсь канал, але трапляються дуже вигідні лоти, які просто вигідно купити, у мене вважай вся сітка в тих каналах, які хтось терміново продавав, а я як раз дізнався про це і купив.

Для деяких адмінів два канали для ведення — це вже багато. У твоєму випадку, як справляєшся з контентом, рекламою і т.д.?

Всі канали я веду сам і навіть веду чужі, у мене не важкий, швидше що монотонний контент, багато часу він не займає і враховуючи, що я всі дні по 9-12 годин сиджу в Телеграмі, виходить все встигати, але я б скинув якусь частину каналів контент-менеджеру.

Де береш контент для своїх каналів?

Книги роблю сам (є людина яка озвучує і людина, яка будує текст), в інших каналах беру з сайтів, або беру з інших каналів (особливо в каналах зі зливами).

Були якісь проблеми з правовласниками? Якщо так, то як вирішували?

Проблеми були, блокували книжкові канали, один з найгірших періодів в історії Телеграма для мене, тому що я як раз розкачав свій книжковий канал до такого стану, що можна було реінвестувати і трохи забирати собі, і в цей же момент отримав бан книжкових каналів, багато з них до сих пір не розблоковані

Який місячний оборот всіх твоїх проектів?

Мені важко вести облік всіх каналів, часто забуваю, тому точно сказати мені складно, я думаю що в районі 300-500К.

Куди витрачаєш зароблені гроші? Що тебе мотивує стільки заробляти?

Майже всі гроші йдуть в реінвестування, на себе я витрачаю ну може тисяч 30, взимку буду відкладати значно більше, там і реклама повинна коштувати дорожче.

Мотивації заробити немає, мені просто подобається телеграм, 10+ годин щодня)) Заробіток взагалі якось раптово прийшов, саме великий, але я все такий же, навіть звички залишилися незмінними, їм ту ж їжу, ходжу в такому ж одязі.

Що думаєш про ботів в Телеграмі? Були свої цікаві ідеї по ботам?

Боти дуже перспективні, але у мене немає ідей і я багато спостерігав за ботами своїх знайомих, майже завжди вони збиткові 🙁

Що очікуєш від Телеграма в майбутньому, та ж осінь і зима, коли активність зростає, той же TON. Що думаєш з цього приводу?

Думаю, що нічого нового не розповім, ТОN повинен масово залучити нову аудиторію, дуже чекаю, готовий закупити сам. Восени і взимку як і зазвичай чекаю підвищення активності, більше рекламодавців і більше нових проектів, але, хочу сказати навіть це літо йде дуже добре, як завжди влітку реклами менше, але з тим літом не порівняти. Обороти звичайно піднімуться і піднімуться дуже сильно, я чомусь навіть не сумніваюся в цьому.

Виступив би на заході по бізнесу в телеграм, якщо б тебе запросили?

Виступив би без проблем, але хвилювався б дуже сильно, я ще і заїкаюся)) Але, недавно був телеграм івент, і якби мене попросили, я б розповів що знаю, думаю це буде комусь корисним.

Які складнощі відчуваєш при роботі з Телеграмом?

Зі складнощів можу виділити спам від менеджерів, від людей які накрутку впарюють, ну і впринципі таке явище як спам, особливо коли у вас не один канал. Ще можу відзначити звичку не вигорати, каналів які вийшли на хороший реінвест, а потім поступово закинули свій проект овер-мільйон. Ось якщо у вас вийде до кінця топити, створювати нові канали, ростити основні проекти, з таким же завзяттям як спочатку, то все буде ок.

Що можеш порадити хлопцям, які ще сумніваються в Телеграмі, варто створювати або не варто, що в такому випадку робити?

Створювати канал звичайно варто, але враховуйте, що сьогодні все вже не так легко і прозоро, багато накрутчиків/шахраїв, я рекомендую починати з командою Zzapusk. Сама механіка каналів в Телеграмі досить проста, зрозумівши її можна без проблем розвиватися на реінвестуванні, тому потрібно йти до хлопців, які розуміють і підкажуть.

На цьому наше інтерв’ю добігає кінця, величезне спасибі Миколі за виділений час. До речі, для тих, хто задумає купити рекламу у Миколи по промокоду — Zzapusk, він зробить пристойну знижку.

Виходячи з цього інтерв’ю, можна наголосити на те, що вік абсолютно ніякої ролі не грає. Я впевнений, що людина і в 12 і в 60 може заробляти в телеграм, та й таких чимало. Головне бажання, ну і звичайно, як було помічено вище, — топити на максимум.

Всіх обійняли, Ваш Запуск.