Друге інтерв’ю з юним бізнесменом

Взяли інтерв’ю у хлопця, який ще влітку мав 18 бізнес каналів. Але за цей такий невеликий період в його справах змінилося багато чого. Хто не читав перше інтерв’ю з Миколою, обов’язково його прочитайте і потім приступимо до цього. Приємного читання.

Коль, привіт! Як справи? 🙂

Привіт, все чудово.

4 місяці тому, коли ми з тобою спілкувалися, ти жив в Оренбурзі. Де зараз знаходишся?

Все життя я жив в Оренбурзі і у вересні вирішив перший раз подивитися інше місто. Вибір припав на Москву і, поживши тут 3 місяці, вирішив залишитися. На січневих канікулах планую подивитися на Пітер.

В Пітер планируешь переезжать или просто посмотреть город?

Думаю просто подивитися місто, але не проти переїхати з партнером. Якщо сильно сподобається)

Розкажи, що змінилося в твоїх справах з моменту, коли вийшло перше інтерв’ю. Можна детальніше.

За ці кілька місяців у мене стало в 2 рази більше каналів, Купив і продав @distantjob, запустили з @therealshelby канали: @sale_caviar @ychemistry. Ще кілька каналів купили. З великих угод можу згадати @silaknigi. Також з @therealshelby запустили і продали канал @workzilla і спільно ведемо 9 каналів.

Зараз вже не роблю нікому контент, як раніше. Навпаки, практично всю роботу делегували, бо часу вже не вистачає, а все встигати якось треба.

Сама сітка вже совокупно на 1.250.000 аудиторії.

Тоді я чекаю повний список всієї поточної сітки каналів 🙂

Повний список каналів на даний момент. Незабаром з’являться ще 3-4 проекти.

Також ми зібрали всі наші канали в наших прайсах, можна ознайомитися ось тут – Реклама Росту, Angry Price.

Що за проекти? Можна детальніше?

Плануємо авторський канал з саморозвитку з ухилом в бізнес тематику, приправлений мемами)

А як це буде виглядати – поки таємниця 🙂

Повертаюся до твоїх слів про покупку каналу @silaknigi. За яку суму ви взяли цей канал?

Канал купив у Антона, адміна, який всьому і навчив. Сума: 850.000

Коль, який на даний момент місячний оборот з реклами всіх твоїх каналів?

Можу сказати, що телеграм дуже сильно росте, звичайно, з ним росте і оборот. Зараз кожен новий місяць перебиває минулий по доходах-оборотами. Від 500к до 1.5 кк, скажімо так.

Яка сума йде на утримання всієї сітки? Беремо в облік зарплати співробітників, сервіси і т д?

На контент йде в районі 60-80 тисяч. Сюди входить озвучка книг, контент на каналах, рекламні тексти і по дрібницях. В теорії цю суму можна скоротити в 2 рази роблячи рутинний контент самостійно, але є канали, де треба писати добре, там вже повністю редактор.

Скільки виходить забирати чистий прибуток на себе і на що він йде?

Чистий прибуток в основному відкладаю. Намагаюся 2000-2500 доларів відкласти в місяць. На себе витрачаю десь 50-70К. Сюди входить: Квартира, одяг, їжа, метро. Намагаюся якомога менше витрачати на себе, відкласти побільше, тому останні дні перебуваю вдома.

Повернемося до проживання. Як сильно виросли твої витрати в Москві, в порівнянні з твоїм старим містом?

Можу сказати, що витрати зросли просто в рази. В Оренбурзі я не міг витратити навіть 10000 рублів. У Москві складно не витратити за місяць 50000. Якщо збираєтеся переїхати, не дивуйтеся, що у вас виростуть витрати на все: від житла до транспорту. Насправді, з такими витратами несвідомо починаєш більше працювати, щоб більше заробити, тому мене Москва дуже мотивує на роботу.

Чи є якісь масштабні ідеї на телеграм? (Можливо поки тільки в голові)

Точно якусь ідею я передбачити не можу, бо якби знав, то вже заходив би в цю тематику. По ботам можу сказати, що скільки б їх не нахвалювали, комерційно успішних по пальцях перерахувати. Та й сам я ними практично не користуюся. Можу сподіватися на ТОН і чекати якоїсь нової вибухової тематики, як було з історичними фотками і віддаленками.

Я бачу у тебе круту стратегію продажу реклами, в плані кількості. Часто буває таке, що рекламодавець пише по одному каналу, а ти продаєш відразу в декількох?

Так, так зазвичай і роблю, виходить продавати відразу не в одному, а в 3-4 каналах.

Чи використовуєш ще якісь джерела отримання доходу крім Телеграма?

Взагалі, часто запитують, що крім Телеграма планую робити, звідки ще дохід отримувати, але поки нічого не придумав. Відкладаю якусь частину доходу, якщо буде варіант, то вкладуся куди-небудь, а поки виключно телеграм.

Хотілося б агентство з маркетингу відкрити-піти в закупи реклами, продажу. Я сподіваюся, що в цьому розбираюся, та й мені просто подобається шукати канали під закупи закуповувати, дивитися на конверсію))

У тебе є партнер. Що входить в його обов’язки і що в твої?

Якісь канали вести простіше йому, якісь-мені, тому проблем з контентом у нас немає. Де він не делегований, робимо самі. Складаємо закупи, продаємо і закуповуємо рекламу навпіл і канали також все купуємо спільно. Удвох працювати сильно простіше і профітніше, головне щоб вам удвох це було цікаво і розбіжностей не було.

Чи були у вас розбіжності і як приходьте до рішення?

Розбіжності якщо і бувають то зовсім дрібні, без них ніяк. Особливо серйозного нічого згадати не можу, тому дуже важливо вибрати партнера, з яким будеш на одній хвилі.

Що думаєш з приводу блокування телеграма в Росії і як в такому випадку себе убезпечити?

Я практично на 100% впевнений, що телеграм не заблокують, але відкладаю гроші в будь-якому випадку, тому що трапитися може що завгодно)

Але я помітив, що я прям оптиміст в цьому плані, тому що роблю фул реінвест в усі канали і виводжу мінімальну кількість грошей.

Яке майбутнє бачиш за Телеграм? Якщо раніше всі дуже жорстко хейтили його, то зараз презентують тедеграм канали на телебаченні. Що думаєш з цього приводу?

Клієнтів стало просто значно більше і найголовніше, що приходить багато саме зовнішні. Багато бачу проектів, які говорять, що вже не рекламують телеграм-канали. Це просто перемога, представити такого рік тому я не міг.

Постійно згадують телеграм на всяких конференціях, аудиторія росте дуже сильно. Багато ботів з’являється, багато блогерів перейшло в телеграм. Навіть знайомі, друзі і родичі переходять в тг))

Тому я максимально позитивний.

І наостанок 3 твоїх рекомендацій, які вважаєш головними для успішного старту в Телеграмі.

1) Наставник, який підкаже, допоможе не прогавити гроші. Особисто я від команди Запуск отримав багато порад, особливо, таблиці з ціною підписника від кожного каналу. Це просто маст хев.

2) раджу закуповуватися на січневих святах. Багато місць у адмінів будуть продаватися з величезними знижками.

3) У телеграм досі не пізно заходити, навіть якщо у вас невеликий бюджет. Ніш ще видимо-невидимо, половина категорій взагалі порожня, тому якщо ви придумаєте класну ідею то і пп буде дешевий, а реклама дорога. Ось як-то так.

На цьому моменті підходимо до кінця. Нам особисто дуже приємно брати такі інтерв’ю і скоро їх буде набагато більше. Ми бажаємо нашим підписникам максимально швидкого розвитку, щоб незабаром ми брали такі інтерв’ю у вас. Всіх міцно обняли.