Аналіз каналу @BeeHoldo

Сьогодні, як ми і обіцяли, зробили аналіз одного з надісланих нам каналів. Отже поїхали, без передмов і іншої води. В цілому зовнішній вигляд каналу прагне до ідеалу, але ми хлопці прискіпливі, тому всюди будемо шукати недоліки. Критику сприймати “в штики” не потрібно, просто подивіться по можливості, що можна виправити і поліпшити.

Почнемо з сильних сторін:

 1. Відразу видно, що каналом займаються люди, котрі розуміються на своїй справі, статті всі написані з нуля, копіпаст не знайдено.
 2. Відразу відзначається фірмовий стиль каналу, видно, що підійшли серйозно до справи: аватар, назва, хештеги — все виглядає гармонійно
 3. Тематика актуальна, але з нинішньою ситуацією на ринку — дуже дорога, при достатньому бюджеті можна вибитися в лідери.
 4. Оформлення постів зроблено в єдиному стилі, адміни вміють користуватися розміткою.

Недоліки

 • Через те, що на каналі публікуються статті з чотирьох основних напрямків в криптовалюті (інвестування, трейдинг, баунті, новини), часто помічається ситуація різких переходів з теми на тему, не до кінця розкривши попередню.
 • Заголовки. Варто починати пост не з вітання підписників, а з заголовка. Для кожного поста можна придумати чіткий і чіпляючий заголовок, виділити його, а вже потім привітати підписника в тілі поста, в кінці великого посту не буде зайвим подякувати і попрощатися.
 • Висновки. В кінці кожного поста можна зробити короткий висновок і підбиття підсумків, тоді основна думка не буде здаватися незавершеною.
 • Картинки, які використовуються як ілюстрації до постів, можна робити у власному фірмовому стилі, в своїх кольорах і зі своїм текстом.
 • Пости, в яких публікуються нумеровані списки, краще робити зі звичайними цифрами, а не смайлами-цифрами. Так виглядає лаконічніше.
 • Уникати постів, в яких є надлишок розмітки. Пост з жирним шрифтом, курсивом, кодом і смайлами виглядає неприродньо.
 • Telegraph. Все, що публікується в Телеграф, не відкривається на території РФ, тому потрібно замінити на аналоги Medium, Teletype і т.д.
 • В постах з тижневими дайджестами посилання на статтю можна заховати в слово, а не публікувати просто посиланням.
 • У написанні постів розділяти довгі абзаци на більш короткі, довгі і складні фрази розбивати на коротші і прості. Фраза повинна читатися вголос на одному диханні. Потрібно уникати стоп-слів, щоб люди не спотикалися при читанні про них. Ну і обов’язково вичитувати граматику.

Не дивлячись на те, що опитування збільшують залученість аудиторії, в опитуваннях не варто питати аудиторію про що потрібно писати, як писати, в який час публікувати. Всі люди різні, в результаті цих опитувань, ви ще більше заплутаєтеся в тому як робити правильно.

Телеграм канал — це в першу чергу майданчик автора, де він публікує свої думки. Тому публікуйте те, що вважаєте за потрібне і коли вважаєте за потрібне. Якщо людина підписалася, значить їй близький той стиль, який був на каналі спочатку.

Намагайтеся робити опитування, які торкнуться особистих якостей користувача, а не ваших. Наприклад: “Скільки часу ви займаєтеся криптовалютою”, “Наскільки ви профі в цій справі”, “Які новини ви читаєте в мережі”, “Скільки вийшло у вас заробити” і т.д.

На завершення хочу сказати, що це лише графічна частина розбору каналу, ми не лізли в аналітику, ми не дивилися рекламні кампанії каналу, ми розглядали канал з боку читача і намагалися знайти моменти, які вимагають поліпшення. На цьому можна закінчувати, якщо є питання, залишайте їх нам в будь-якій формі на сайті або пишіть в особисті повідомлення. На прощання залишимо відгук адміністратора каналу:

Дякую за аудит каналу і розбір його по поличках!
Окрема подяка за похвали, які були помічені у веденні каналу @BeeHoldo

Щодо зауважень і рекомендацій:
Все по суті, без води. Щодо оформлення дизайну постів, зараз вже в роботі завдання дизайнеру.
Велике спасибі за підказку в структурі постів, а саме оформлення змісту для кращого сприйняття читачем.
Дійсно була складність в каналі вмістити відразу три напрямки.
Фактично мені вказали на рішення цієї задачі.
Також розкрили очі, що всім не догодити. Канал це майданчик автора. І це розв’язує нам руки ще більше.
З урахуванням, що канал створювався не з метою продажу на ньому реклами ми можемо публікувати більш жорстко і відкрито наші спостереження по ринку і давати більш точні рекомендації, якими самі користуємося в роботі.
В майбутньому обов’язково звернуся за розкруткою каналу, бо рекомендації від великих (вже на цей момент) каналів просто чудові. Також буду рекомендувати хлопців для аудиту інших каналів!